Лошади в стране > Конный спорт в Беларуси

В Глубокском районе открылась конноспортивная школа

(1/5) > >>

Sinidzu:
Выступаючы некалькі гадоў таму ў “ВГ”, дырэктар ААТ "Глыбоцкі мясакамбінат" Анатоль Андрэевіч Дук заўважыў, што ў перспектыве ў вёсцы Каралевічы адкрыецца коннаспартыўная школа з зімовым манежам.

— Каняферма ўжо адкрыта, неўзабаве пачнецца будаўніцтва манежа, — працягвае тэму дырэктар філіяла "Галубічы" Ігар Вайцяховіч. — У ім будуць праходзіць трэніроўкі спартсменаў. А сёння кожны, хто пажадае, можа прыехаць у Каралевічы і пакатацца на конях.

 На каняферме — 36 коней, з іх дзесяць – спартыўных. Конюх Уладзімір Буката, ён жа і трэнер, расказвае, што конным спортам хочуць займацца вучні бліжэйшых школ:

— Больш за дваццаць чалавек прыязджае ў Каралевічы, вучу іх ездзіць верхам і заўважаю, што некаторыя школьнікі на вачах прыбаўляюць і ў перспектыве могуць стаць добрымі спартсменамі.

Пра тое, што Уладзімір – вопытны трэнер, гаворыць такі факт: двое яго вучняў, Павел Фаміных і Валерый Коўш (адзін працуе ў Пінску, другі – у Рэчыцы), сталі майстрамі спорту. І сам Уладзімір – добры спартсмен: на рэспубліканскіх спаборніцтвах у Маладзечне ў сваёй узроставай групе заняў высокае сёмае месца. Калі ўлічыць, што Кацярына Лазар, юная спартсменка з “Залатой падковы”, выступаючы на кані з фермы філіяла, на гэтых жа спаборніцтвах увайшла ў тройку прызёраў, то можна лічыць выступленне глыбоцкіх спартсменаў паспяховым.

Уладзімір Буката (на здымку), аптыміст па характары, верыць: "У наступным годзе мы заявім пра сябе ва ўвесь голас".
http://news.tut.by/kaleidoscope/265848.html

Ирина_Охотница:
  Ну и, почему нет комментариев? Почему никто не кричит - вот, очередная водокачка, лучше бы они в своей деревне бабушке помогали?  ;D
Это я шучу так...  Стандартная схема - конеферма при крепком хозяйстве, готовая взять на себя обузу бесплатного обучения верховой езде. Я рада, что у местной ребятни появилась такая возможность   ::)

Tin:

--- Цитата: Охотница от Декабрь 27, 2011, 16:02:55 16:02 ---  Ну и, почему нет комментариев? Почему никто не кричит - вот, очередная водокачка, лучше бы они в своей деревне бабушке помогали?  ;D
Это я шучу так...  Стандартная схема - конеферма при крепком хозяйстве...

--- Конец цитаты ---
Крепкое хозяйство - ААТ "Глыбоцкі мясакамбінат" - это, конечно, не очередная водокачка; конине коникам пропасть не даст.

Ирина_Охотница:

--- Цитата: Tin от Декабрь 27, 2011, 16:30:29 16:30 ---
--- Цитата: Охотница от Декабрь 27, 2011, 16:02:55 16:02 ---  Ну и, почему нет комментариев? Почему никто не кричит - вот, очередная водокачка, лучше бы они в своей деревне бабушке помогали?  ;D
Это я шучу так...  Стандартная схема - конеферма при крепком хозяйстве...

--- Конец цитаты ---
Крепкое хозяйство - ААТ "Глыбоцкі мясакамбінат" - это, конечно, не очередная водокачка; конине коникам пропасть не даст.

--- Конец цитаты ---
  Я понимаю Ваш сарказм... Вертелишки тоже при мясике... Что ж делать, таковы реалии... У тех, кто делает жратву, больше всего денег... Могут себе позволить профинансировать...

corpiay:
У нас как то сложилось в Витебской области если и делать "конные клубы", то обязательно в глуши колхозной. А потом жалуются, что к ним люди не доезжают и рентабельности ни какой. А потом кони на мясо, как руководство сменится. Конечно, бесплатная школа для деревенских деток это хорошо, но и городским деткам тоже можно было бы хотяб платную, по ближе к городу, куда хоть транспорт чаще ходит. А то три дня лесом, а там рукой подать.
В любом случае, успехов в начинаниях!

Навигация

[0] Главная страница сообщений

[#] Следующая страница

Перейти к полной версии